Domowe sposoby walki z chorobą

Badania wskazują, że współczesne społeczeństwo próbuje wyleczyć wiele dolegliwości za pomocą tabletek przeciwbólowych. Farmakologia powinna być opcją, z której korzystamy, jeśli naturalne środki nas zawiodą. Osoby, których sferami zainteresowań są ziołolecznictwo i zdrowe odżywianie, wiedzą że chorób można powstrzymać dzięki darom Matki Natury.

W poradnikach, Internecie , a często na podstawie rozmów z babcią, możemy poznać wiele domowych metod, które pozwolą zwalczyć przeziębienie, ból gardła, kaszel, odciski, dolegliwości żołądkowe, katar, a nawet atopowe zapalenie skóry lub nerwice.

Przykładowo na grypę zaleca się picie mleka z czosnkiem lub gorącej herbaty z imbirem. Napoje te mają właściwości przeciwzapalne, niwelują odczuwany ból gardła. Kaszel możemy zwalczyć za pomocą syropu z cebuli lub z kopru włoskiego. Niektórzy reflektują picie wywaru z siemienia lnianego lub imbiru.

Jeśli naszym problemem są trudności z zasypianiem, to warto stworzyć napój stanowiący kombinację  nalewki z waleriany, ziela dziurawca oraz melissy.