Stomatolog na dłużej

Gdy dopada nas ból zęba, zwykle przestajemy myśleć racjonalnie. Jesteśmy gotowi pójść do każdego dentysty, byleby ten ulżył nam w cierpieniu. W takich przypadkach wybieranie dentysty, który jako pierwszy ma wolny termin, jest słuszne. W innych – kompletnie nietrafione. Dentystów w każdym mieście jest wiele, każdy ma swoje metody leczenia, ale nie każdy stawia właściwe diagnozy.

Pacjentów niezadowolonych z leczenia stomatologicznego jest naprawdę sporo. Bo i wielu jest dentystów, którzy idąc po linii najmniejszego oporu, wolą ząb wyrwać niż podjąć trud jego wyleczenia. Tymczasem dobry, wysokiej klasy specjalista zrobi wszystko, by uratować pełny uśmiech swojego pacjenta.

Nie zawsze pierwsza diagnoza jest słuszna

Jeśli na fotelu dentystycznym słyszymy diagnozę: do wyrwania, nie musimy godzić się z nią i w pełni ufać stomatologowi. Zamiast tego, skonsultujmy jego diagnozę z innym dentystą. Najlepiej takim, który cieszy się zaufaniem i poważaniem wśród pacjentów. Warto zerknąć na ranking lekarzy dentystów w Internecie, który zwykle tworzony jest na podstawie opinii pacjentów. Jest więc najbardziej miarodajny – lekarza poznaje się nie po liczbie tytułów czy dyplomów, a kolejkach, które się do niego ustawiają.

Gdy już wybierzemy konkretnego dentystę, wybierzmy się do niego z problemem, ale nie mówiąc, że jego kolega po fachu wybrał wyrwanie jako rozwiązanie. Jeśli ten drugi specjalista również uzna, że ekstrakcja to jedyne wyjście, raczej szans na uratowanie zęba nie ma. Jednak, gdy dentysta uzna, że ząb jest do uratowania, warto mu zaufać i podjąć próbę ratowania swojego uśmiechu.