Zdrowie kobiet a aktywność fizyczna

Nie jest tajemnicą, że wiecznie młody wygląd zależy od aktywności fizycznej. Niezależnie od tego jaki mamy typ sylwetki  i ile mamy lat, warto znaleźć zajęcia sportowe. Mogą to być sztuki walki,  taniec, fitness lub siłownia. Sport wpływa na zdrowie całego ciała: układ oddechowy, układ krążenia oraz kości, stawy i mięśnie.

Systematyczne uprawianie sportu sprawi, że będziemy lepiej zasypiać i jednocześnie mieć więcej energii w ciągu dnia. Ruch na świeżym powietrzu i dotlenienie organizmu wpływają korzystnie na naszą cerę. Dotleniony  mózg, oznacza także efektywniejszy wysiłek intelektualny.

Wiele kobiet marzy o figurze modelki. Najlepszym sposobem walki z nadwagą są oczywiście ćwiczenia fizyczne, które dodatkowo pięknie rzeźbią sylwetkę. To zdecydowanie bezpieczniejszy sposób odchudzania się  niż „diety cud” wywołujące efekt jo jo.

Psychologowie podkreślają zbawienny wpływ aktywności fizycznej na nasze zdrowie psychiczne. Wypoczynek na świeżym powietrzu czy ciekawe zajęcia fitness rozluźniają po dniu pełnym stresów.

One thought on “Zdrowie kobiet a aktywność fizyczna

Comments are closed.